راه اندازی ویدئو کنفرانس چند نفره نرم افزاری و سخت افزاری

ویدئو کنفرانس MCU

راه اندازی ویدئو کنفرانس چند نفره نرم افزاری و سخت افزازی

 

برای راه اندازی سرور ویدئو کنفرانس نرم افزاری در سازمان خود با ما تماس بگیرید : 02128426651

راه اندازی ویدئو کنفرانس چند نفره نرم افزاری یکی از موضوعاتی است که بسیار علاقه مند به دانستن آن هستند. اما ویدئو کنفرانس چند نفره چیست؟ به هر گونه اجتماع بیش از دو نفر در ارتباط صوتی و تصویری تحت شبکه ویدئو کنفرانس چند نفره یا گروهی گفته می شود. بسیاری از ویدئو کنفرانس های سخت افزاری امکان برگزاری کنفرانس های گروهی را نیز دارند ولی ظرفیت هر یک محدود و مشخص می باشد. همچنین پلت فرم های نیز وجود دارد که وظیفه برگزاری ویدئو کنفرانس ها چند طرفه را بر عهده دارند که به این تجهیزات MCU گفته می شود.

شمای از جلسه ویدئو کنفرانس

تجهیزات ویدئو کنفرانس دارای MCU داخلی

از جمله تجهیزاتی که قابلیت برگزاری کنفرانس چند طرفه را دارند در ذیل آورده شده است:

ویدئو کنفرانس سیسکو Cisco sx20

پلت فرم های کنفرانس MCU خارجی

این تجهیزات صرفاً برای برگزاری جلسات کنفرانس گروهی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع صرفاً برای مدیریت جلسات گروهی استفاده می شوند. از این تجهیزات می توانیم به موارد زیر اشاره کرد. لازم به ذکر است ظرفیت این دستگاه ها بیشتر از دستگاه هایی هستند که MCU داخلی دارند و با توجه به ظرفیت قیمت آنها نیز متغییر است.

ویدئو کنفرانس MCU

معایب ویدئو کنفرانس چند نفره سخت افزاری

ویدئو کنفرانس سخت افزاری از هر لحاظ مناسب برای برگزاری ویدئو کنفرانس های گروهی شما می باشد. اما هزینه خرید این تجهیزات بسیار بسیار بالا می باشد. به عنوان مثال تجهیزات پلیکام RMX 1500 با دلار 20000 هزار تومن چیزی نزدیک به 400 میلیون تومان می باشد. که هر سازمانی قادر به خریداری این تجهیزات نیست. لازم به ذکر است شما برای ضبط جلسات نیز نیاز به تجهیزاتی مانند RSS 2000 دارید تا جلسات را برای شما ضبط کند که این هم هزینه دارد.

اما راهکار چیست؟ اینجاست که نرم افزار به کمک شما می آید.

راهکار راه اندازی ویدئو کنفرانس چند نفره نرم افزاری

برخی از سازمان هایی که توانایی خریداری تجهیزات ویدئو کنفرانس سخت افزاری مانند MCU را ندارند. می توانند از راه کارهای نرم افزاری برای برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس استفاده کنند. اما راهکار نرم افزاری چه ویژگی دارد:

  • هزینه کمتر راه اندازی
  • ظرفیت در حدود 30 نقطه برای برگزاری کنفرانس ها
  • امکان استفاده از نرم افزار برای نقاط به جای سخت افزار
  • پشتیبانی از تمامی استاندارد های صوتی و تصویری
  • امکان ضبط جلسات

جمع بندی

در واقع ویژگی اصلی و برتر راهکار ویدئو کنفرانس گروهی نرم افزاری برای انتخاب دارد هزینه کمتر آن نسبت به پلت فرم ها سخت افزاری MCU دارد.

البته این نکته خالی از لطف نیست که این راهکار نرم افزاری از تمامی استانداردهای صوتی و تصویری موجود پشتیبانی می کند. همچنین شما امکان ضبط جلسات را نیز دارید. به هر حال اگر می خواهید جلسات ویدئو کنفرانس گروهی را به صورت نرم افزاری برقرار کنید تیم ایران تک نت آماده پیاده سازی این راهکارها در سازمان شما می باشد. برای اطلاع از قیمت و شرایط حتماً با ما تماس بگیرید.

 

برای راه اندازی سرور ویدئو کنفرانس نرم افزاری در سازمان خود با ما تماس بگیرید : 02128426651